foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Witaj na stronie Zespołu Szkół Agrotechnicznych im. Władysława Reymonta w Słupsku. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą kształcenia oraz aktualnościami szkolnymi.

W akcji BohaterON w Zespole Szkół Agrotechnicznych im. W.S. Reymonta w Słupsku udział wzięły zarówno klasy technikum jak i szkoły branżowej. Uczniowie w ramach lekcji języka polskiego i historii uczestniczyli w zajęciach na temat powstania warszawskiego, zapoznali się z literaturą na temat powstania dostępną w naszej placówce, obejrzeli odcinki Historii bez cenzury poświęcone powstaniu, wyszukiwali informacje w Internecie, między innymi poznali zasoby cyfrowe Muzeum Powstania Warszawskiego. Wykonali prace plastyczne o tematyce powstańczej i narodowo - wyzwoleńczej, które zostały umieszczone na szkolnym facebooku.

Z dużym zainteresowaniem przeanalizowali biogramy powstańców. Podczas wycieczki szkolnej oddali hołd poległym bohaterom, składając kwiaty i zapalając znicze przy pierwszym w Polsce Pomniku Powstańców Warszawskich. Poznali również trudną historię tego monumentu w czasach komuny oraz losy warszawskich dzieci, które trafiły do Słupska po II wojnie światowej.